..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KONKURSY ::..
..:: SUKCESY       SPORTOWE ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..

.: STAT

A k t u a l n o ś c i:
      **************************************

Wszyscy zasłużyli sobie na wypoczynek, dlatego życzymy wszystkim i każdemu z osobna udanych wakacji, dużo słońca, ciekawych i trwałych znajomości, "bezpiecznych" przygód, abyśmy wszyscy wrócili za dwa miesiące wypoczęci, z nowym zapasem sił na kolejny rok szkolny.

Do zobaczenia za dwa miesiące !!!

**************************************

--->> 22/06.2007 r. nastąpiła inauguracja zakończenia roku szkolnego 2006/2007. Pani Dyrektor wręczyła zasłużonym uczniom nagrody, dyplomy, puchary, statuetki, wychowawcy wręczyli wszystkim uczniom świadectwa szkolne. Pożegnano też uczniów klas trzecich, którzy poraz ostatni siedzieli w murach naszego gimnazjum.

--->> 13.02.2007 r. jutro WALENTYNKI, może trochę historii: Biskup Walenty żył w średniowieczu na Półwyspie Apenińskim. Jak głosi stara opowieść pogodził on zwaśnioną parę narzeczonych darowując im piękną różę ze swego ogrodu. Wkrótce wiele kochających się, ale pokłóconych par zwróciło się do biskupa o poradę i pomoc. Ustanowił on dzień przyjęć na 14 dzień każdego miesiąca, a potem już tylko 14 lutego. Tak się niestety złożyło, że 14 lutego biskup Walenty tragicznie zakończył swe życie - zginął śmiercią męczeńską.

Pierwszą w Europie kartkę Walentynkową wysłał 14 lutego w początku piętnastego stulecia pewien uwięziony włoski książę do swej ukochanej żony. Kartka jest przechowywana w British Museum. W XVIII wieku idea kartek walentynkowych odrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Od kilkunastu lat przyjmuje się w Polsce.

--->> 22.12.2006 r. w ciągu ostatniego tygodnia wszystkie klasy Gimnazjum wraz z wychowawcami przygotowywali klasowe wigilie, podczas których składano sobie świąteczno - noworoczne życzenia dzieląc się opłatkiem oraz kosztując wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców.
      Wszyscy pracownicy Gimnazjum też mieli swoją szkolną Wigilię, na którą zaproszono wielu zaszczytnych gości, m. in. był Burmistrz Radzymina Pan Zbigniew Piotrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Cezary Wnuk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Janusz Rasiński, Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Siarna oraz Ks. Stanisław Kuć.

--->> 21.12.2006 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowywane pod kierunkiem Siostry Ines. Wszystkim bardzo się podobały, ciekawe stroje, trafnie dobrana oprawa muzyczna oraz bardzo oryginalna scenografia dostarczyły wszystkim oglądającym to przedstawienie dużo emocji i radości z nadejścia narodzin Jezusa.

--->> Gimnazjaliści z Radzymina w Europarlamencie.......W zaproszonej grupie było 25 osób, w tym trójka uczniów z Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. Celem wyjazdu było zwiedzanie Brukseli oraz zapoznanie się z pracą najważniejszego w Europie parlamentu.
        Nina Bartosiewicz z kl. III, Magdalena Gawrońska z kl. II oraz Paweł Bielski z kl. II pojechali w nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniu z posłem Czarneckim, które miało miejsce w czerwcu tego roku w Radzymińskim Ośrodku Kultury.

--->> 13.10.2006 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych, podczas którego uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej naszego gimnazjum.

.: REKLAMA

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

.: SZKOLNE
>>Program     Profilaktyczny